مولد سیگنال ویدیویی Video-signal generator

1397-12-19 22:41

یک مولد سیگنال ویدیویی نوعی از مولدهای سیگنال است که در خروجی یک سیگنال ویدیویی از پیش تعیین شده یا سیگنال تلویزیونی یا سیگنال هایی که در سینک استفاده می شوند دستگاه های تلویزیونی استفاده می شوند را ایجاد می‌کند و هدف از استفاده از آن بررسی خطاهای موجود در سیستم و یا اندازه گیری خطاهای موجود در سیستم ویدیویی می باشد.

مدل های مختلفی از مولدهای سیگنال ویدیویی وجود دارند که برای مصارف مختلف به طور گسترده استفاده می شود

بدون در نظر گرفتن نوع خاص خروجی ویدیویی معمولا شامل سیگنال سینگ مناسب برای تلویزیون می باشد که شامل پالس سیم که عمودی و افقی(در آنالوگ) و سینک کلمه (در دیجیتال) می باشد.

مولدهای سیگنال ویدیویی مرکب (  مانند NTSC و PAL) همچنین یک سیگنال colorburst را هم در خروجی شامل می شوند.

انواع مولد های سیگنال ویدیویی

مولدهای سیگنال ویدیویی در درجه اول با توجه به توابع شان دسته بندی می شود علاوه بر این ممکن است بر اساس فرمت ویدیو و استاندارد اتصالی که آنها پشتیبانی می‌کنند نیز دسته بندی شوند

بسیاری از تولیدکنندگان مولدهای سیگنال را ارائه می دهند که می تواند قابلیت های مختلفی را ارائه دهد(مانند پشتیبانی از فرمت های مختلف) بسیاری از آنها مولد سیگنال صدا را هم شامل می شود چه صدای جاسازی شده در تصویر و چه صدای جدا.

مولد سیگنال آزمایشی

یک مولد سیگنال آزمایشی یک پترن آزمایشی تولید میکند و بقیه سیگنال های آزمایشی کاربردی جهت عیب یابی و آنالیز سیستم های تلویزیونی. این دستگاه این دستگاه ها به طور کلی برای استفاده های آفلاین مورد نظر هستند. (تست پترن و به ندرت پخش همگانی

، مگر اینکه یک ایستگاه به در سطح عملیاتی نشده باشد یا در آن زمان روی آنتن نباشد)

سیگنال خروجی آن ها شامل موارد زیر می شود

کالربار، یک سیگنال تست استفاده می شود تا تناسب محدوده رنگ یک سیستم تلویزیونی را تایید کند

متن ادامه دارد…