چگونه خواننده موسیقی مورد نظرمان را با پخش کردن آهنگ پیدا کنیم؟ (جستجوی صوتی ویندوز)

1395-08-13 13:57

cortanalistenll55

شاید بارها برایتان پیش آمده باشد که آهنگی در ذهنتان یا در گوشی موبایلتان هست که نمیدانید از چه کسی و از کجاست ولی آن را دوست دارید و می خواهید آهنگ های مشابه آن را پیدا کنید.

در این آموزش به شما یاد می دهیم که چگونه با استفاده از ویندوز ۱۰ جستجوی صوتی کنید و بعد از پخش کردن آهنگتان برای ویندوز، ویندوز آن را برایتان در اینترنت جستجو کرده و خواننده و نوازنده ی آن را پیدا کرده و به شما نمایش می دهد.

این قابلیت در کورتانا ی ویندوز ۱۰ قابل دسترسی است، کورتانا ی ویندوز ۱۰ یک روبات جستجوگر پیشرفته است که قابلیت های زیادی از جمله جستجو کردن در اینترنت و ویندوز، انجام کارها در ویندوز تنها با صحبت کردن، داستان گفتن، چت کردن، جک گفتن را دارد، یکی از این قابلیت های به درد بخور در کورتانا همین جستجوی صوتی است.

برای جستجوی صوتی در کورتانا، ایتدا روی دایره یا محل جستجوی کورتانا در گوشه ی ویندوز کلیک کنید، اگر این علامت را ندارید، منوی استارت را باز کرده و عبارت cortana را تایپ کنید تا بیاید. دقت کنید که باید کورتانای ویندوز شما فعال باشد، در صورتی که بعد از نوشتن نام cortana چیزی برای شما نیامد، باید آن را در ویندوز فعال کنید. آموزش فعال کردن کورتانای ویندوز

crtsch1    یا    crtch2

 

حالا با کلیک روی آیکون موسیقی در بالا سمت راست صفحه ی کورتانا، کورتانا آماده ی شنیدن آهنگ می شود:

 

اکنون کورتانا آماده ی شنیدن آهنگ می شود، حال آهنگ را برایش پلی کنید و کورتانا آن را برای شما پیدا می کند:

 

cortanalisten